Zázvor 2x jinak

Pomalu, ale jistě se už blíží období sychravých a deštivých dnů, ve kterých se snadno nachladíme a dostaneme rýmu. Proto si vždy při takových změnách počasí dávám pozor, abych do sebe dostala co nejvíce vitamínů a jen tak něco mě neskolilo. Skvělým pomocníkem je zázvor. Kromě toho, že obsahuje velké množství vitamínů, tak i napomáhá s trávením a pomůže při bolesti v krku.

Zázvorový čaj

Mou oblíbenou první pomocí při prochladnutí je zázvorový čaj. Začnu tím, že si ukrojím asi 3 centimetry zázvoru a oloupu ho. Nejsnadněji se mi loupe s klasickou čajovou lžičkou, kdy ani nepřijdu o tolik dužiny. Část zázvoru nastrouhám a zbytek nakrájím na kolečka. Do hrnce vymačkám šťávu z půlky citrónu, přidám kousek celé skořice, hřebíček a zázvor. Zaliju hrnkem vody a vařím asi 10 minut. Přeliju přes sítko do hrnečku a dochutím dvěmi lžičkami medu. Tento základní recept se dá všelijak obměňovat. Spolu se zázvorem můžete vařit i pár snítek meduňky nebo citrónovou šťávu nahradit pomerančovu.

Pomerančovo-zázvorové smoothie 

Ve dnech babího léta si ráda dávám smoothie. Možných variací je samozřejmě nepřeberné množství, ale jako dobrá prevence před chladnějšími dny funguje tohle pomerančové smoothie se zázvorem. Zázvoru tentokrát ukrojím asi 2 centimetry, oloupu lžičkou a nakrájím na menší kousky. Pomeranč si taky oloupu a nakrájím na kostky. Obojí dám do mixéru, přidám dvě lžičky medu a půl lžičky skořice. Mixuji asi 2 minuty, abych potom nenarazila na velké kusy zázvoru. Toto množství výjde asi na dvě porce. Buď to můžu nechat takto a mít tak koncentrovanou vitamínovou bombu, nebo do mixéru přiliju ještě menší sklenici vody.


O nás

Teorie domova vznikla proto, aby vás inspirovala v době, kdy vám dojdou nápady nebo si s něčím nebudete vědět rady.

Celý život se pohybujeme v prostředí s domácími potřebami, se kterými máme i e-shop NašeObchody.cz. Proto je nám péče o domácnost blízká a sami víme, že ne vždy jde všechno tak hladce, jak bychom si představovali. Chceme zužitkovat naše znalosti, poslat je dál a poskytnout vám příručku, na kterou se budete moci obrátit, když si někdy nebudete umět poradit s problémy, na které narazíte při vaření nebo úklidu.

Přejeme Vám příjemné čtení a věříme, že najdete vše, co hledáte,

Káťa a Vašek

Odebírejte náš newsletter!